USŁUGA OZONOWANIA w walce
z KORONAWIRUSEM

Ozon skutecznie zabija koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19, co potwierdziły wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny). Koronawirus jest wirusem osłonkowym, a wirusy tego typu są bardzo wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne, w tym także na ozon.

Ramka Idź dalej

Ozonowanie

Ozonowanie to najbezpieczniejsza metoda zapewnienia idealnej czystości. Ozon jest aktywną, trójatomową odmianą tlenu, powstającą naturalnie, głównie w czasie burzy. Tlen zawarty w powietrzu wskutek wyładowań atmosferycznych przekształca się z dwuatomowego w trójatomowy – to właśnie ten trzeci atom jest silnym utleniaczem niszczącym szkodliwe drobnoustroje. Ozon powstały przy pomocy generatorów można stosować zarówno w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji.

Możliwości stosowania ozonu są niezliczone, gdyż zabiegi dezynfekcji z jego użyciem są przyjazne środowisku i akceptowane nawet w produkcji ekologicznej. Ozon nie jest trwały - nadmiar gazu szybko rozkłada się do tlenu.

Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Potencjał oksydacyjny ozonu trzykrotnie przewyższa potencjał tlenku etylenu, 1,5 raza przewyższa potencjał chloru i jest wyższy nawet od potencjału nadtlenku wodoru. To jeden z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Jego niesamowite biobójcze działanie występuje od stężenia ok. 2 ppm.

Gaz ten niszczy ponad 90% różnych rodzajów bakterii takich jak Mycobacterium spp., wielolekooporne szczepy Gram-dodatnie (gronkowce, paciorkowce, enterokoki) i Gram-ujemne (P.aeruginosa, E.coli) oraz ich formy przetrwalnikowe. Ozon zabija także większość wirusów (w tym wirusy SARS, Polio, ECHO, Coxsackie, HV1, HV2, HAV, HBV oraz retrowirusy), glonów, pierwotniaków, pleśni, innych grzybów i ich zarodników. Co więcej wraz z drobnoustrojami rozkłada także (w odpowiedniej postaci, stężeniu i czasie ekspozycji) wytwarzane przez nie toksyny.

Ozon skutecznie zabija koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19, co potwierdziły wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny). Koronawirus jest wirusem osłonkowym, a wirusy tego typu są bardzo wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne, w tym także na ozon.

Sam ozon w sensie chemicznym nie jest reaktywną formą tlenu (wolnym rodnikiem), ale bardzo łatwo ulega przekształceniu do tej formy.

Stosowanie ozonu w procesie oczyszczania pomieszczeń jest ekologiczne, naturalne i całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Tlen niezbędny dla całego procesu jest pobierany z powietrza lub butli tlenowej i w generatorze ozonu zostaje przekształcony w ozon. Po unieszkodliwieniu np. wirusa czy  bakterii rozpada się on na naturalny dwuatomowy tlen.

Korzyści płynące ze stosowania ozonu w procesach dezynfekcji, dezynsekcji, dezodoryzacji to m.in.:

  • wyeliminowanie bakterii i wirusów – ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób,
  • neutralizacja alergenów oraz zarodników grzybów,
  • zapobieganie skażeniu żywności,
  • bezpieczne wydłużenie świeżości produktów spożywczych,
  • zakłócenie komunikacji owadów i odstraszenie ich od ozonowanych pomieszczeń,
  • trwałe usunięcie przykrych zapachów i utrzymanie świeżości.

Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się regularne ozonowanie pomieszczeń.
To inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie.

Działamy w zgodzie z higieną i ekologią. Podczas wykonywania usługi wykorzystujemy profesjonalne urządzania ,a po zakończeniu usługi otrzymują Państwo raport z zastosowanych stężeń i certyfikat wykonanego zabiegu. Ich parametry każdorazowo dostosowujemy do potrzeb dezynfekowanego obiektu, czy powierzchni.

Korzystamy z wiedzy i doświadczenia znanej i cenionej nie tylko na terytorium naszego kraju firmy Carsekt Polska oraz marki Trioxygen i Draeger.

Każde zlecenie traktujemy indywidualnie. W celu przygotowania konkretnej wyceny lub w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Zadzwoń

603 339 354